Rezidence Sobín

O Projektu

Ilustrace

Technický standard:

Navrhovaný objekt je navržen v souladu s okolní zástavbou. Architektonický návrh vychází z řešení opticky zvýraznit pouze dvě obytná nadzemní podlaží. Tato podlaží jsou vyneseny na sloupech a přirozeně tak tvoří přístřešek pro parkovací stání. Úroveň 1.NP je lehce navýšena oproti chodníku kvůli zabezpečení soukromí obyvatel. Parkovací stání jsou naopak zapuštěná a zaparkované automobily se tak nebudou opticky uplatňovat. Návrh zahrnuje celkem tři rodinné domy, každý o třech bytových jednotkách, celkem v Rezidenčním bydlení naleznete 9 bytových jednotek a 21 velkorysých parkovacích stání.

 

O Lokalitě

Rezidence u Sobínského rybníčku je umístěna ve velice oblíbené lokalitě pro rodinné bydlení, v krátké dojezdové vzdálenosti do centra metropole. Ačkoli je objekt umístěn u hlavní silnice,  na které je autobusová zastávka se spojem na Pražský Zličín (BUS 306) a Polikliniku Petřiny (164) jedná se o klidnou lokalitu bez velkého provozu. Sobín je malá obec na okraji Prahy spadající pod městskou část Praha – Zličín. Pro svou polohu osloví zejména milovníky klidného bydlení v přírodě s velmi příjemnou dostupností do centra pražské metropole. V dojezdové vzdálenosti 3 min najedete na dálnici D5 spojující Prahu / Plzeň. V průběhu 14 min dojedete až na letiště Václava Havla. V obci naleznete menší obchod s potravinami. V sousedící obci Hostivice dojezdové vzdálenosti 2 min, pak kompletní občanskou vybavenost, lékař, lékárna, obchody, škola i školky. Sobín si zamilujete pro svůj klid a rodinou atmosféru.

 

Myšlenka projektu

Hlavní myšlenkou projektu bylo vytvořit technologicky bezúdržbové místo k rodinnému bydlení. Toto se propisuje jak do celkového vzhledu objektu. Od dispozice, materiálového řešení, až po úpravy pozemku. 

Objekty apelují na stávající architektonické řešení rodinných domů v jeho nejbližším okolí a uzavírá koncepci krajiny. Dispozice bytů jsou řešeny tak, aby vznikl prostor pro pohodlné, praktické a moderní rodinné bydlení. Byty v prvním nadzemním podlaží mají každý vlastní předzahrádku dostupnou z terasových schodů, která je, obzvláště v hlavním městě, velmi výrazným bonusem. Parkování je zajištěno v nadstandardním rozsahu, stání je navrženo zhruba o polovinu více, než udává zákon. Přístupná jsou po příjezdové komunikace přímo pod byt. Objekt je z technicky zajímavého řešení postaven na pilonech, a parkování je tak využito pod úrovní bytových jednotek a zároveň vedle zahrádek. Podstřešní byty mají zajištěn přístup na plochou střechu, která je navržena jako zelená, s extenzivní zelení. Přístup je pomocí ocelových točitých schodišť. Střešní terasy mají výbornou atmosféru a jsou nadstandardní součástí prostorných bytů. Architektonické pojednání objektu a projektová dokumentace byla zpracována ateliérem Petr Lédl architekti.